Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2339

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2343

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3166

Warning: Use of undefined constant hsShortcodes - assumed 'hsShortcodes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/conacc/lib/shortcodes.php on line 41

Warning: Use of undefined constant Helpers - assumed 'Helpers' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/conacc/functions.php on line 24

Warning: Use of undefined constant Helpers - assumed 'Helpers' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/conacc/functions.php on line 25

Warning: Use of undefined constant Helpers - assumed 'Helpers' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/conacc/functions.php on line 26
Doradztwo Podatkowe i Prawne, Ceny Transferowe | ConAcc Partners Katowice

Podatki i prawo

ceny transferowe

Ceny transferowe są to ceny stosowane we wszystkich transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, a także ceny w transakcjach z podmiotami mającymi siedzibę, zarząd lub miejsce zamieszkania na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową.

Do przygotowania dokumentacji podatkowej są zobowiązani przede wszystkim podatnicy, których przychody lub koszty w rozumieniu przepisów o rachunkowości przekroczyły w roku poprzedzającym rok podatkowy równowartość 2 mln euro i jednocześnie dokonywali oni w roku podatkowym z podmiotami powiązanymi transakcji, mających istotny wpływ na wysokość ich dochodu/straty lub ujęli w roku podatkowym inne zdarzenia, których warunki zostały ustalone (narzucone) z podmiotami powiązanymi, mające istotny wpływ na wysokość ich dochodu/straty.

Podmioty zobowiązane do przygotowania dokumentacji podatkowej podczas kontroli w zakresie cen transferowych powinny wykazać, iż ceny w zawartych transakcjach odpowiadają cenom rynkowym. Na żądanie organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej podatnicy mają obowiązek przedłożyć dokumentację podatkową w terminie 7 dni od dnia doręczenia żądania.

W przypadku potrzeby sporządzenia dokumentacji cen transferowych oraz zrealizowania wszelkich zobowiązań w zakresie cen transferowych, zapraszamy do kontaktu.

Doradzamy podmiotom powiązanym z uwzględnieniem najwyższych międzynarodowych standardów, indywidualnych potrzeb oraz specyfiki sektora.

doradztwo podatkowe

Przedsiębiorcy korzystający z doradztwa podatkowego oferowanego przez naszą firmę zyskują przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa podatkowego własnej działalności oraz kompleksową obsługę z tego zakresu.

Nasi Klienci mają do wyboru dwa modele współpracy w obszarze doradztwa podatkowego. Mogą połączyć tego typu świadczenia z obsługą księgową, co jest rozwiązaniem korzystnym dla Klienta zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Dzięki tak kompleksowej usłudze mamy szansę lepiej poznać wewnętrzną strukturę i sytuację przedsiębiorstwa Klienta, a co za tym idzie – efektywniej i pełniej doradzać mu w sprawach podatkowo-księgowych.

Drugim wariantem współpracy jest obsługa jedynie w zakresie doradztwa podatkowego. Brak świadczeń księgowych nie oznacza jednak usługi niepełnej. Klienci powierzający nam sprawy podatkowe swojej firmy mogą być pewni fachowej, profesjonalnej, a przede wszystkim wszechstronnej i kompleksowej obsługi z tej dziedziny.

Zakres świadczonych przez nas usług określa Ustawa o doradztwie podatkowym z dnia 5 lipca 1996 roku, a usługi realizowane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych doradców podatkowych.

Oferujemy więc przede wszystkim:

Przygotowywanie opinii i wyjaśnień podatkowych

Dzięki nim przedsiębiorca zyskuje pełną wiedzę o swoich obowiązkach podatkowych oraz profesjonalne doradztwo w sprawach związanych z ich realizacją.

Reprezentowanie podatników przed organami podatkowymi i skarbowymi

Dotyczy m.in Urzędu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Izby Skarbowej, zarówno pierwszej jak i drugiej instancji – współpracujący z nami przedsiębiorca może więc z naszą pomocą skutecznie dochodzić swoich praw na wszystkich etapach przysługującej mu drogi prawnej.

Prowadzenie spraw z zakresu prawa podatkowego przed sądami administracyjnymi

…zarówno wojewódzkimi sądami administracyjnymi, jak i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Przygotowujemy również odwołania, skargi i zażalenia.

Nadzór podatkowy

Obejmuje zwłaszcza stałą kontrolę spraw podatkowych prowadzonych samodzielnie przez firmę Klienta oraz doradztwo w tym zakresie, informowanie o zmianach w prawie podatkowym oraz weryfikowanie rozwiązań przyjętych w firmie w celu ich optymalizacji.

Asystowanie przy kontrolach skarbowych i podatkowych

Oznacza to przede wszystkim weryfikację pracy organów kontrolnych, a także uświadamianie podatnika o przysługujących mu prawach.

Audyty podatkowe

Dzięki nim możliwe jest wskazanie zagrożeń w dziedzinie prowadzonej przez firmę polityki podatkowej oraz rozwiązań, które pozwolą na oszczędności w tym zakresie.

Optymalizacje podatkowe

Mają na celu wskazanie dostępnych w ramach obowiązujących regulacji prawnych rozwiązań prowadzących do obniżenia obciążenia podatkowego. Przygotowujemy również pełną dokumentację podatkową.

kancelaria prawna

Przez kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych rozumiemy także szeroko pojęte doradztwo prawne. Zdajemy sobie sprawę, że w obliczu nieustannie zmieniających się regulacji, trudno nadążyć za wszystkimi nowinkami i rozeznać się w niezliczonych niuansach. Dlatego też te – niejednokrotnie wymagające dużej ostrożności i rozwagi – kwestie dobrze powierzyć wysokiej klasy specjalistom.

Nasza kancelaria prawna pomaga współpracującym z nami klientom zarówno w sprawach gospodarczych, tych z zakresu prawa pracy czy prawa cywilnego, a także podczas postępowań karno-skarbowych oraz egzekucyjnych. W ten sposób nasi Klienci na każdym etapie prowadzenia działalności i w związku z każdym jej aspektem mogą czuć się bezpieczni. Usługi prawne świadczone przez naszą kancelarię to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla nowych Klientów, ale także dla tych stale współpracujących z nami. Zajmując się różnymi aspektami działalności przedsiębiorcy, doskonale znamy specyfikę jego firmy. Dzięki temu, przystępując do przygotowania porady, nie musimy rozpoczynać od szczegółowego poznania problemu i jego kontekstu czy rozpoznania charakteru pracy przedsiębiorstwa– możemy od razu przystąpić do działania. Jest to komfortowe nie tylko ze względu na oszczędność cennego czasu, ale także na jakość pracy – współpracując z firmą stale, tym samym znając ją lepiej, jesteśmy w stanie przede wszystkim szybciej zareagować, czy znaleźć efektywniejsze rozwiązanie.